+90 553 166 00 35 egitmen@istanbulkopekegitimokulu.com

Köpeğinizin Kapıdaki Zıplamalarını Durdurmak

Sıçrama köpeklerin çoğu için büyüdüklerinde bile vazgeçemedikleri bir problemdir. Çoğunlukla köpekler karşılaştıkları bir insanın üzerine içlerindeki neşe ve canlılık duygusuyla atılır ve onu oyun oynamaya davet ederler . Köpeğe alternatif bir karşılama davranışı öğretmek insanların üzerine sıçrama problemine mükemmel bir çözüm getirebilir.

a) İnsanlara köpeğinizi sevip okşamaları için izin vermeden önce ona Otur / Bekle ya da Yat / Bekle komutu verin .

b) Köpeğinize Ölü gibi Yat ya da Karın Yukarı komutu verdikten sonra ödül olarak misafirinizin onun karnını kaşımasına izin verin .

c) Çok hareketli köpeklere , alternatif bir karşılama yöntemi olarak Yuvarlan ve Dön komutlarını öğretmek onları oldukça meşgul edeceği için mükemmel bir çözüm olabilir .

d) Köpeğinizden gidip bir oyuncağını getirmesini istemeniz , onun ağzını meşgul edecek , hem de patilerini misafirin üzerinden uzak tutacaktır .

e) Kapınız açıkken köpeğinize Yatağına Git / Bekle komutları vermeniz onu dışarının tehlikelerine doğru kaçmaktan alıkoyacak ve belki de yaşamını kurtaracaktır .

Sıçramanın doğrudan ve hızlı br çözümü olmamasına karşın , onun olmasını engellemek köpeğin misafirleri karşılama allışkanlıklarını değiştirmeye başlangıç için önemli bir adımdır . Köpeklerin daima gündemde olan davranışları sergilediğini anımsayın . Eğer bir davranış artık seçenekler arasında yer almıyorsa , olası davranışlar listesinden çıkartılır ve yerine işleyen yeni bir seçenek konur . Köpeğiniz için işleyen bir davranışın sizin içinde aynı ölçüde işe yaradığından emin olun .

Bir Cevap Yazın

Mesajınızı İletin
Nasıl Yardımcı Olabilirim
Bilgi İçin Bize Ulaşabilirsiniz
%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla